Rządowy serwis internetowy poświęcony rewitalizacji

• Uruchomiono nowy rządowy serwis internetowy poświęcony rewitalizacji: rewitalizacja.gov.pl

• Będzie można sprawdzić w nim informacje na temat aktualnych procesów rewitalizacji.

• Znajdziemy tam także zagadnienia prawne i modelowe przykłady działań rewitalizacyjnych.

• Serwis ma być na bieżąco aktualizowany.

Krajowe Centrum Wiedzy o Rewitalizacji to rządowy serwis informacyjno-edukacyjny, zajmujący się udostępnianiem informacji na temat procesów rewitalizacji. Celem portalu jest promocja i upowszechnianie wiedzy na temat kompleksowego podejścia do rewitalizacji. Portal powstał po to, by dzielić się wiedzą, doświadczeniem i wesprzeć interesariuszy w działaniach związanych z przygotowaniem, wdrażaniem i monitorowaniem rewitalizacji.

Nowa odsłona Krajowego Centrum Wiedzy o Rewitalizacji funkcjonuje teraz w rozbudowanej formie, uwzględniając przede wszystkim postępujące prace w ramach projektu Modelowa Rewitalizacja Miast oraz działania pilotażowe w Bytomiu, Łodzi i Wałbrzychu. Resort rozwoju zapewnia, że zasób portalu będzie się poszerzał w związku ze zdobywanym doświadczeniem w zakresie programowania i realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.

Na stronie znajdziemy siedem działów. Dowiemy się z nich m.in. czym jest rewitalizacja i jakie przepisy prawne regulują proces rewitalizacji. Poznamy przykłady rewitalizacji w 20 miastach, które będą prowadzić działania w tym zakresie razem z Ministerstwem Rozwoju. Na stronie znajdują się też aktualności poświęcone tej tematyce.

W zakładce
W zakładce “Modelowa rewitalizacja miast” znajdziemy 20 miast – partnerów, które wraz z Ministerstwem Rozwoju pracują nad różnymi rozwiązaniami rewitalizacyjnymi. (fot. rewitalizacja.gov.pl)

Bezpośredni dostęp do Krajowego Centrum Wiedzy o Rewitalizacji znajdziemy pod adresem: rewitalizacja.gov.pl.

Przypomnijmy też, że gotowy jest już projekt zarządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie powołania międzyresortowego zespołu ds. systemu rewitalizacji. Będzie on zajmować się m.in. monitorowaniem i oceną prowadzonych przez samorządy procesów rewitalizacyjnych. Pokieruje nim dwóch ministrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *